Nowa książka o Mariannie Orańskiej

W dniu 23.06.2017 r. w siedzibie Gminnego Domu Kultury - "Czerwony Kościółek" w Kamieńcu Ząbkowickim odbyła się w zapowiadana wczesniej promocja nowej książki o życiu Marianny Orańskiej autorstwa Holendra - Kessa van der Leer, w tłumaczeniu na język polski Jurka Jurczyńskiego.

W spotkaniu obok autora i tłumacza uczestniczyli przedstawiciele Towarzystwa Historycznego Domu Orańskiego z Holandii, władze Gminy Kamieniec Ząbkowicki z wójtem oraz grupa przewodników turystycznych i lokalnych historyków.  

Na poczatek autor zapoznał zebranych z treścią książki, potem były podziękowania i przemówienie wójta, a na koniec autor i tłumacz podpisywali książkę.

Na zakończenie należy podkreślić, że pomimo skromnych rozmiarów, książka jest bardzo ciekawie napisana i świetnie przetłumaczona przez naszego kolegę Jurka Jurczyńskiego. Znajduje się w niej sporo bardzo interesujących i nieznanych naszemu czytelnikowi zdjęć i grafik ze zbiorów autora.  Nalezy podkreślić równiez znakomite opracowanie graficzne i staranne wydanie książki.

Dodał Jerzy Organiściak 27 Jun 2017
Content Management Powered by CuteNews