Nowa książka o Mariannie Orańskiej

W dniu 23.06.2017 r. odbędzie się w Kamieńcu Ząbkowickim promocja nowej książki o Mariannie Orańskiej autorstwa holenderskiego historyka Keesa van der Leer.

Jest to w moim przekonaniu zdecydowanie najlepsza książka o Mariannie Orańskiej jaka dotychczas ukazała się w Polsce, pokazująca całość życia i aktywności tej niezwykłej postaci, której 200. lecie urodzin obchodziliśmy w 2010 roku. Dodatkowym walorem jest mnogość zdjęć i grafik pochodzących ze zbiorów autora często w Polsce nieznanych, jak również staranne opracowanie graficzne i edytorskie. Trzeba również wspomieć o świetnym tłumaczeniu z języka holenderskiego naszego kolegi - Jurka Jurczyńskiego.

Tak więc zapraszam do Kamieńca Ząbkowickiego, gdzie będziemy mieli okazję spotkać się z przedstawicielami Stowarzyszenia Historycznego Domu Orańskiego, ktorzy w ubieglym roku gościli w kamienieckim pałacu. Są to wybitni historycy sztuki, konserwatorzy zabytków i kolekcjonerzy związani z holenderską rodziną królewską, której przedstawicielem była Marianna Orańska.  

 

Dodał Jerzy Organiściak 30 May 2017
Content Management Powered by CuteNews