Guttlerowie

Mam przyjemnośc poinformować o ukazaniu się nowej, niezwykłej książki opowiadającej historię rodziny zwiazanej ze Złotym Stokiem od połowy XIX w. "Guttlerowie" - bo taki jest tytuł tego dzieła, to książka Piotra Romanowskiego i Elżbiety Szymskiej, będąca plonem dwuletniej pracy obojga autorów nad materiałami otrzymanymi od przedstawicieli tej rodziny.

Ale przede wszystkim to pięknie udokumentowana historia Złotego Stoku i okolic od połowy XIX w. po koniec II wojny światowej, czasy, gdy rodzina Guttlerów kreowała tutaj rzeczywistośc społeczną i industralną, będąc właścicielami wszystkich najważniejszch przedsiębiorstw w Złotym Stoku a także fabryki prochu w Mąkolnie.

Promocja książki odbyła się w restauracji "Stara Kuźnia", gdzie autoirzy opowiadali o kulisach jej powstawania, a potem zebrani mogli na własne oczy zobaczyć pamiątki rodzinne Guttlerów, które rodzina przekazała autorom.  

Książka jest starannie wydana, pełna zdjęć i ciekawych dokumentów związanych ze Złotym Stokiem  i z pewnością stanowi chyba najlepszą pozycję wydaną o tym ważnym mieście w jego długiej historii.

Dodał Jerzy Organiściak 24 Oct 2016
Content Management Powered by CuteNews