Podróżni - Festiwal o krok dalej

W dniach 20 - 22.05.2016 r. odbyła się na Twierdzy Srebrnogórskiej ciekawa impreza turystyczna - Podróżni Festiwal o krok dalej...

W ciągu trzech dni i nocy młodzi podrożnicy z całej Polski opowiadali oraz  prezentowali swoje zdjęcia i filmy z niezwyklych podróży do najdalszych zakątków świata. Był to już drugi festiwal podróży według tej formuły, ktorego głównymi organizatorami byli Stowarzyszenie Gildia Sztuki z Wrocławia i Forteczny Park Kulturowy w Srebrnej Górze.

Prezentacje festiwalowe odbywały się w niecodziennych plenerach kazamat twierdzy, co jeszcze dodawało uroku tym spotkaniom.

Uczestnicy to głównie młodzież studencka z całej Polski, która z zapartym tchem chłonęlą opowieści o przygodach, często swoich rówieśników.

Festiwalowi towarzyszyły wystawy fotograficzne, wyklady i występy zespołów rockowych.

Na mnie największe wrażenie zrobił wyczyn Grzegorza Gawlika z Bytomia, młodego prawnika, ktory postanowił zdobyć 100 czynnych wulkanów świata! Jego przygody w tym względzie były wyjatkowe, nieraz groźne, nieraz śmieszne.  

Ponieważ uczestnicy reprezentowali całą Polskę i często byli w Srebrnej Górze po raz pierwszy, była też moja prelekcja o atrakcjach Ziemi Ząbkowickiej.

Reasumując, kolejna bardzo dobra impreza o randze ogólnopolskiej w Srebrnej Górze i kolejni turyści, którzy zapowiedzieli, że "na pewno spotkamy się w następnym roku ponownie"!!

Dodał Jerzy Organiściak 23 May 2016
Content Management Powered by CuteNews