Wieczór poetycki z Joanną Bieleń

W dniu 11 IX 2016 r. w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Ząbkowicach Śląskich odbyło się spotkanie z poetką - Jaanną Danutą Bieleń.

 

Joanna Danuta Bieleń jest od 20 lat mieszkanką Muszkowic k/ Henrykowa, a od 10 lat zajmuje się poezją. Jej zainteresowanie tą dziedziną twórczości, jak sama poetka mówiła, wynikało z potrzeby wewnętrznej wyrażenia siebie, swoich emocji i uczuć. Swoje wierszezaczeła publikować początkowo w internecie na poetyckich forach, później brała udział w kilku konkursach, osiagając dość znaczące wyróżn ienie, aż w 2013 r. opublikowała jedyny dotąd tomik wierszy - "Słowa skierowane do najbliższego Boga".

 

Wiersze którą prezentowała poetka, charakteryzowały się prostotą frazy ale zarazem szczerością wypowiedzi, co podobało się zgromadzonej w ratuszu publiczności. Spotkanie z poetką urozmaicił  swoimi wierszami znany ząbkowiczanin, historyk sztuki ale też poeta - Leszek Antoni Nowak. Niewątpliwym urozmaiceniem spotkania był występ dobrej śpiewaczki operowej z Kłodzka - Sylwii Grzybowskiej.  Oto kilka fotograficznych impresji z tego ciekawego spotkania.

 

Dodał Jerzy Organiściak 12 Mar 2016
Content Management Powered by CuteNews