II RAJD GEOTURYSTYCZNY

W  dniu 3 X 2015 odbył się  w  Masywie   Braszowic  -  Brzeźnicy  II  Rajd  Geoturystyczny, którego  organizatorami  byli :  Stowarzyszenie Geopark Wzgórza Niemczańsko – Strzelińskie oraz Oddział PTTK w Ząbkowicach Śląskich.

Był to pierwszy rajd tego typu na Ziemi Ząbkowickiej, który zgromadził ponad 50 uczestników, w tym dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Braszowicach, Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Zawodowych w Ząbkowicach Śląskich.  Uczestnicy wędrowali dwoma trasami, z Braszowic i z Ząbkowic Śląskich, prowadzeni przez geologów z Uniwersytetu Wrocławskiego oraz przewodników turystycznych  PTTK.

Finałem imprezy było zwiedzanie Zakładów Magnezytowych „Magnezyty” w Grochowie. Następnie uczestnicy przejechali do Brzeźnicy, gdzie odbyło się zakończenie imprezy. Podsumowując, impreza była bardzo udana, a udział w niej geologów pozwolił  poznać występujące tutaj minerały i skały. W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim organizatorom i sponsorom, Panom  Wojciechowi Majchrzakowi i Adamowi Pierzdze  za umożliwienie zwiedzenia Magnezytów w Grochowie, Starostwu Powiatowemu w Ząbkowicach Śląskich za pokrycie kosztów transportu uczestników, Pani sołtys Brzeźnicy - Katarzynie Gurdak za pomoc w przygotowaniu zakończenia imprezy oraz wszystkim prowadzącym.

Dodał Jerzy Organiściak 05 Oct 2015
Content Management Powered by CuteNews