ZJAZD ZĄBKOWICZAN

W dniach 25 - 27.09.2015 r. odbył się I Zjazd Zabkowiczan połączony z 70. powstania najstarszej na terenie powiatu ząbkowickiego szkoły średniej - Liceum Ogólnokształcącego w Ząbkowicach Śląskich.

Zjazd miał bogatą oprawę i program. Odbyło się mnóstwo wzruszających spotkań, pokazów i imprez towarzyszących. Jednym z elementów zjazdu była Konferencja Historyczna w starostwie powiatowym na temat 70 lat Ząbkowic Śląskich (1945 - 2015) oraz wystawa plenerowa pod ratuszem: Ząbkowice Śląskie (1945 - 2015). Z tej okazji wydano też I Rocznik Ząbkowicki obejmujący ten okres.

Wszytkie te działalnia odbywały się pod auspicjami Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Ząbkowicach Śląskich, a szczególnie pani Dyrektor Heleny Wolnik - Kliber, której należą się serdeczne podziękowania.   Należy podkreslić wysoki poziom merytoryczny konferencji historycznej, która z pewnoscią posunęła mocno do przodu badania nad współczesną historią Zabkowic Śląskich,  jak można było zobaczyć i usłuszyć podczas konferencji - jeszcze słabo zbadaną.  Cieszy szczególnie wydanie rocznika ząbkowickigo, co mam nadzieję, stanie się od tego roku tradycją. Oto kilka migawek z tych imprez.

 

Dodał Jerzy Organiściak 27 Sep 2015
Content Management Powered by CuteNews