Wieczór z poezją Joanny Bieleń

Dnia 29.05.2015 r. w Różanym Dworze Moniki Maciejczyk w Polanicy Zdroju odbył się niezwykły wieczór poetycki, którego bohaterką była zamieszkała w Muszkowicach  koło Henrykowa Pani Joanna Bieleń...

 

Pani Joanna Bieleń, osoba bardzo sktomna i nieśmiała,  nie jest nowicjuszką w dziedzinie poezji. Uprawia tę sztukę od niemal 10 lat i ma na koncie kilkadziesiąt wierszy, wyróżnionych i publikowanych w kilku antologiach młodej poezji. W Różanym Dworze  zaprezentowala swój pierwszy tomik wierszy pt. "Słowa skierowane do najbliższego boga".   

Wiersze, charakteryzujące się prostotą a jednoczesnie głębią zawartej w nich metafory, prezentowała sama autorka. Widać w nich dojrzałość warsztatu i szczerość wypowiedzi, co jak sądzę, rokuje w przyszłości sukcesami twórczymi.

 

Wieczót uświetniła śpiewem "a cappella" Sylwia Biernacka, śpiewaczka operowa z Polanicy Zdroju. Wiersze Joanny Bieleń,  śpiew Sylwi Biernackiej oraz niezwykły urok Rożanego Dworu Moniki Maciejczyk stworzyły niepowtarzalny klimat tego wieczoru pokazując, że pomimo czasów w których żyjemy, w których "wysoka kultura" jest "dziedziną niszową", zdarzają się piękne chwile i talenty. Oby jak najczęściej!!!

  

  

 

Dodał Jerzy Organiściak 03 Jun 2015
Content Management Powered by CuteNews