SPOTKANIE GEOPARKU

W dniu 23.03.2015 r. w Starostwie Powiatowym w Ząbkowicach Ślaskich odbyło się spotkanie pod egidą Starosty Ząbkowickiego Romana Festera poświęcone geoturystyce jako sposobowi rozwoju turystyki w regionie.

W spotkaniu wzięli udział burmistrzowie i wójtowie gmin leżących na Przedgórzu Sudeckim, obszarze działania Lokalnej Organizacji Turystycznej "Geopark Wzgórz Niemczańsko - Strzelińskich".

  

Działalność stowarzyszenia w 2014 r. była bardzo udana, pomimo braku własnych środków finansowych.  Zrealizowano 4 projekty, zorganizowano kilka imprez turystycznych oraz konferencję naukową nt. geoatrakcji na Ziemi Ząbkowickiej.

 

Jednak najważniejszym przedsięwzięciem Geoparku w 2015 i 2016 r. będzie zorganizowanie ośrodka edukacyjnego pn. Dolnośląskie Centrum Dziedzictwa Geologicznego i Górniczego oraz Muzeum Chryzoprazu w Szklarach.

Jest to przedsięwzięcie wielkie, które w sposób widoczny ożywiłoby turystykę na północ od Ząbkowic Śląskich, stąd członkowie stowarzyszenia starali się przekonać zebranych samorządowców do przystąpienia do stowarzyszenia i wsparcia tego dzieła.

 

Miejmy nadzieję, że to poważne przedsięwzięcie uda się zrealizować, co byloby wielkim wkładem w rozwój gospodarczy naszego regionu.

Dodał Jerzy Organiściak 24 Mar 2015
Content Management Powered by CuteNews