SREBRNA GÓRA

Sezon turystyczny w pełni. Niektóre miasta i wsie naszego powiatu dzięki swoim atrakcjom turystycznym  stają się powoli znanymi na Dolnym Śląsku, ale też w Polsce ośrodkami turystyki, gdzie warto przyjeżdżać na pobyty weekendowe, zwiedzać zabytki, pływać na pontonach ale równiez uczestniczyć w różnych działaniach kulturalnych. To cieszy, bo jeszcze 15 lat temu było to mało realne marzenie...

   

Szczególnie w tej mierze zmieniła się Srebrna Góra, dzisiaj najważniejszy moim zdaniem ośrodek turystyki w powiecie ząbkowickim.

W Srebrnej Górze zmieniło się dosłownie wszystko, przede wszystkim wygląd miasteczka, które jeszcze do niedawna zaniedbane, dzisiaj lśni nowym blaskiem.

 

W Srebrnej Górze, jak na miejscowość turystyczną przystało jest wszystko, co w turystyce najważniejsze: atrakcje turystyczne, hotele, restauracje, usługi i piękne krajobrazy.

Miasteczko posiada kilka hoteli wysokiej klasy, w tym Hotel "Srebrna Góra", który reprezentuje poziom europejski.

Odbywają się tutaj imprezy kulturalne na pozimie ogólnopolskim, choćby doroczne Święto Twierdzy, połączone z odbywającą się od kilku lat rekonstrukcją Oblężenia Twierdzy z 1807 r.

Władze samorządowe Gminy Stoszowice postarały się nawet o pieniądze na remont nasypów i wiaduktu dawnej Kolei Sowiogórskiej i efekty są już dzisiaj widoczne.

 Tak więc Srebrna Góra w ostatnich latach staje się znanym i cenionym przez przyjezdnych ośrodkiem turystyki o zasięgu ogólnopolskim. To juz dzisiaj przekłada się na spore pieniadze, jakie płyną z tytułu sprzedaży rozmaitych usług i handlu. Oby za przykładem Srebrnej Góry poszly też inne miejscowości naszej Ziemi Ząbkowickiej...

 

 

Dodał Jerzy Organiściak 18 Jun 2014
Content Management Powered by CuteNews