Spotkanie Geoparku

W czerwcu br. ukonstytuowało się w Strzelinie nowe stowarzyszenie   - Lokalna Organizacja Turystyczna „Geopark Wzgórz Niemczańsko – Strzelińskich”.  W dniu 28 XI 2013 r. obyło się pierwsze po rejestracji Walne Zebranie stowarzyszenia.  

Walne Zebranie członków przyjeło plan działalności na 2014 r., ustaliło wysokość składek członkowskich oraz załatwiło sprawy organizacyjne. Stowarzyszenie, do którego przystapiły na razie dwa samorządy, 10 firm i 7 osób fizycznych jest organizacją pozarządową, której celem jest dążenie do rozwoju turystyki w rejonie Wzgórz Niemczańsko – Strzelińskich, między innymi w oparciu o tzw. „geoatrakcje”, których w rejonie Ząbkowic Śl. i Strzelina jest bardzo wiele.

Celem nadrzędnym stowarzyszenia jest powołanie na tym obszarze tzw. Geoparku Krajowego. Na terenie Śląska są dwa geoparki krajowe: Geopark Góry św. Anny oraz Geopark Karkonoszy.

Z planów stowarzyszenia na 2014 r. należy wymienić utworzenie parku skalnego w Strzelinie oraz zorganizowanie konferencji popularnonaukowej  na temat mineralogii i geoatrakcji na Ziemi Ząbkowickiej, która odbędzie się w maju 2014 r. w Ząbkowicach Śl.  Wszystkie osoby zainteresowane tą tematyką, które chciałyby uczestniczyć w pracach stowarzyszenia, proszone są o kontakt, najlepiej drogą mailową pod adresem: wist@pro.onet.pl.

 

Dodał Jerzy Organiściak 30 Nov 2013
Content Management Powered by CuteNews