Poeci bez granic

W dniach 14 -17 XI 2013 r. odbył się w Polanicy Zdr.  już X  Międzynarodowy Festiwal Poezji  "Poeci bez granic". To najważniejsze wydarzenie poetyckie na Dolnym Śląsku było dla naszego regiomu jeszcze ważniejsze, z uwagi na przyznanie Leszkowi Nowakowi tytułu "Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego".  

Uroczyste otwarcie festiwalu i rozdanie wyróżnień odbyło się w Teatrze Zdrojowym w Polanicy Zdr im. Mieczysławy Ćwiklińskiej.

Leszek Nowak, zabkowiczanin, historyk sztuki, malarz, ale także poeta i powieściopisarz, od 2003 r. członek Związku Literatów Polskich, ma spory dorobek twórczy w tej dziedzinie, który sprowadza się do kilku wydanych książek i dwóch tomów wierszy. W wydanej z okazji festiwalu antologii poezji polskiej w 2013 r. ukazał się także wiersz Leszka Nowaka - " Wielka Strzała".

Uroczystego wręczenia wyróżnień "Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego"  dokonał w imieniu Przewodniczacego Sejmiku Samorzadowego Województwa Dolnośląskiego, radny Zbigniew Szczygieł.

Leszek Nowak pomimo kłopotów ze zdrowiem jest pełen zapału do pracy ywórczej, co zreszta można zauważyć, śledząc "Wiadomości Powiatowe", gdzie regularnie ukazują się jego teksty. Niemal cały czas poświęca pisaniu i posiada w zanadrzu kilka przygotowanych do druku książek, w tym chyba najważniejszą - "Leksykon Artystów Ziemi Ząbkowickiej", który jest przygotowany do wydania i wkrótce się ukaże.

Po oficjalnych uroczystościach mieliśmy okazję porozmawiać z tym najbardziej dzisiaj znanym i utytuowanym zabkowiczaninem. Leszek Nowak ciagle pracuje nad nowymi książkami, m. in. nad kolejnym leksykonem - "Kto jest kto w Powiecie Ząbkowickim", który może  być wielkim bestselerem!! Oby się udało go wydać!!!

Dodał Jerzy Organiściak 19 Nov 2013
Content Management Powered by CuteNews