Ciepłowodzki szlak legend

Gmina Ciepłowody, która podobnie jak wszystkie gminy powiatu ząbkowickiego idzie "z duchem czasu", stawia na turystykę  i dziedzictwo kulturowe. Pojawiło się tam kilka cennych inicjatyw, w tym projekt kulturowo - turystyczny - Szlak Legend...

 

Ciepłowodzki szlak legend jest dużym przedsięwzięciem obejmującym teren całej gminy, realizowanym ze środków EU przez tamtejszy Gminny Ośrodek Kultury. W ramach projektu powstało kilkanaście tablic informacyjnych w poszczególnych miejscowościach, prezentujących legendy z nimi związane, kilka miejsc wypoczynkowych z wiatami a nawet wieża widokowa na Kawiej Górze.

 

 Szlak Legend jest dużym urozmaiceniem dotychczas skromnej oferty turystycznej tej najbardziej rolniczej i uważanej dotychczas za nieturystyczną gminy. 

W gminie Ciepłowody, która jest jednym z najstarszych ośrodków osadnictwa na Śląsku, gdzie już od wczesnego średniowiecza znano wody termalne, powstało w ostatnim czasie kilka ścieżek rowerowych i szlaków pieszych.  Gdyby tak jeszcze udało się zrewitalizować ciepłowodzki zamek wodny, jeden z najciekawszych obiektów tego typu na Dolnym Śląsku?

 

Gmina posiada wiele ciekawych obiektów przyrodniczych, jak choćby piękny Las Bukowy, czy zabytków sztuki i architektury, jak pocysterski kościół św. Marcina w Starym Henrykowie.

 

 

Powstają też w gminie obiekty zagospodarowania turystycznego, jak piękna karczma Biesiadny Dwór w Ciepłowodach.

 Tak więc powoli "rusza" turystyka i w Gminie Ciepłowody. Potrzeba tylko współpracy wszystkich gmin powiatu ząbkowickiego i stworzenia dobrego produktu sieciowego - oferty, gdzie turysta  będąc na naszym terenie znajdzie zawsze "coś dla siebie" i pozostanie tutaj na dłużej! Wtedy będziemy zarabiać na turystyce! 

 

 

Dodał Jerzy Organiściak 23 Jun 2013
Content Management Powered by CuteNews