Polsko - Czeskie spotkania na szlaku

W dniu 1 czerwca br. na zaproszenie Oddziału PTTK przebywała w Ząbkowicach Śl. grupa turystów i przewodników z Czech, członków Klubu Czeskich Turystów z Cervenego Kostelca.

Ideą przyświecającą spotkaniu było zapoznanie czeskich gości z zabytkami Ząbkowic Śl. i nowościami w tej mierze, a w szczególności z Miejską Trasą Turystyczną, która znacznie poszerza ofertę turystyczną miasta.

Pomimo fatalnej w tym dniu pogody, Czesi i Polacy mężnie znosili padający tego dnia deszcz i w dobrych humorach zapoznawali się z kolejnymi na trasie obiektami. 

 

W przerwie uczestnicy zostali zaproszeni na smaczny obiad w stołówce szkolnej Szkoły Podstawowej nr 1. Spotkanie było realizowane w ramach polsko - czeskiego projektu "Przekraczamy granice", realizowanego przez Urząd Miejski w Ząbkowicach Śl. oraz Urząd Miejski w Cervenym Kostelcu za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

 

Uczestnicy spotkania zwiedzili niemal wszystkie obiekty Miejskiej Trasy Turystycznej. Największe wrażenie na turystach czeskich zrobiły ruiny zamku oraz kościół i klasztor sióstr Klarysek, gdzie mieliśmy okazję wejść do klasztoru i porozmawiać z matką przełożoną.

  

Spotkanie, pomimo niesprzyjającej pogody udało się znakomicie. Miejmy nadzieję, że ten szkoleniowy przyjazd Czechów przełoży się na częstsze przyjazdy turystów czeskich do Ząbkowic Śl. i powiatu ząbkowickiego.  

Dodał Jerzy Organiściak 02 Jun 2013
Content Management Powered by CuteNews