Weekend majowy za nami

Jesteśmy juz po weekendzie majowym 2013, który jest równocześnie początkiem sezonu turystycznego na Dolnym Śląsku i w Ząbkowicach Śląskich...

Tegoroczny sezon turystyczny w Ząbkowicach Śl. powinien być szczególny i otworzyć "nowa erę" w turystyce naszego miasta. Po pierwsze, od bieżącego roku kreujemy nowy produkt turystyczny Ząbkowic Śląskich - "Ząbkowice Śląskie - miasto Krzywej wieży i Frankensteina". Poprzedzone to zostało kampanią reklamową w telewizji, gdzie przedstawia się nasz symboliczny zabytek - Krzywą Wieżę, jako miejsce szczególne i tajemnicze, występujące w towarzystwie najważniejszych atrakcji turystycznych Dolnego Śląska.

  

Uruchomiono w związku z tą kampanią szereg nowych usług i atrakcji turystycznych, które mają przyciągnąć turystow z zewnątrz i ułatwić im pobyt w Ząbkowicach. Są to:  ruiny zamku ze zwiedzaniem zrewitalizowanej wieży bramnej, nowe Laboratorium dr. Frankensteina w podziemiach Izby Pamiątek Regionalnych i wreszcie nowa, znacznie ciekawsza i bogatsza ekspozycja nuzealna Izby Pamiątek Regionalnych. Miasto przejęło również od starostwa ząbkowickiego Punkt Informacji Turystycznej przy Krzywej Wiezy. Wydłużono także godziny otwarcia poszczególnych obiektów.

Zmiany te, wspomniana kampania reklamowa miasta oraz wczesniejsze szkolenia kadry turystycznej wyraźnie podziałały, bowiem podczas weekendu majowego mogliśmy obserwować jak nigdy wcześniej, duże grupy turystów spacerujących ulicami Zabkowic.

 

Dużym zaintersowaniem turystów cieszyła się jak zwykle Krzywa Wieża, Laboratorium dr. Frankensteina, ale także ruiny zamku, na którego dziedziniec oraz do odbudowanej wieży można było wejść po wielu latach.

Według statystyk, licząc liczbę sprzedanych biletów do naszych atrakcji, w okresie od 1 do 5 maja odwiedziło je ponad 1500 osób. Na samą Krzywą Wieże weszło ponad 1000 osób!!

 

Te liczby przekonują, że tegoroczny wysiłek się opłacił i Ząbkowice Śląskie stają się powoli miastem znanym i lubianym przez turystów. Wyraźnie dało się jednak zauważyć, że trzeba jeszcze poszeżyć ofertę turystyczną miasta, powiązać ją z imprezami kulturalnymi i rozrywkowymi oraz poprawić infrastrukturę miejską służącą turystom. Ważne jednak, że "ruszyliśmy" i początki mamy za sobą!!

  

Dodał Jerzy Organiściak 10 May 2013
Content Management Powered by CuteNews