SZKOLENIE PRZEWODNICKIE W ZABKOWICACH ŚL.

W dniu 20.04.2013 r. odbyło się w Ząbkowicach Śl. szkolenie przewodników turystycznych zrzeszonych w Dolnośląskiej Federacji Przewodnickiej. W szkoleniu wzięło udział około 70 osób, członków kół przewodnickich  z Kłodzka, Kudowy Zdr., Lądka Zdr., Stronia Śl., Międzygórza, Wrocławia, Kamiennej Góry, Legnicy, Świdnicy, Wałbrzycha i Opola.

  

Na początku szkolenia spotkaliśmy się w Ząbkowickim Ośrodku Kultury, gdzie była część teoretyczna szkolenia. Na początek Jerzy Organiściak zaprezentował projekt Miejskiej Trasy Turystycznej, która jest aktualnie na etapie wdrażania. Potem dr inż. Maciej Małachowicz zapoznał zebranych z koncepcją rewaloryzacji ząbkowickiego zamku.

Była też miła uroczystość wręczenia wyróżnień i odznaczeń nadanych przez ZG PTTK działaczom ząbkowickiego oddziału.

 

Po części teoretycznej nastąpiła część praktyczna - spacer Miejską Trasą Turystyczną połączony ze zwiedzaniem ząbkowickiego zamku.

Po obiedzie ufundowanym przez Urząd Miejski w Ząbkowicach Śl. uczestnicy pojechali na dalszą część szkolenia do Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Bobolicach, gdzie zostali mile przyjęci i zapoznani z kościołem i jego wspaniałymi zabytkami przez księdza - proboszcza Krzysztofa Ziobrowskiego oraz radnego powiatowego Stanisława Kurzypa.  

Około godziny 17.00 przewodnicy wrócili do Ząbkowic Śl.  Podkreślano coraz lepszy poziom usług turystycznych i dostępność walorów turystycznych miasta, a także dobrą organizację imprezy  oraz wielką życzliwośc władz, które od dwóch lat starają się, aby slogan reklamowy: "Ząbkowice Śląskie - miasto Krzywej Wieży i Frankensteina" stawał się rzeczywistością.

Zdjęcia: Bartosz Grygorcewicz

 

Dodał Jerzy Organiściak 22 Apr 2013
Content Management Powered by CuteNews