ROZPOCZECIE SEZONU PRZEWODNICKIEGO W BARDZIE

W dniu 14 kwietnia odbyła się w Bardzie tradycyjna impreza Dolnośląskiej Federacji Przewodnickiej - Rozpoczęcie sezonu przewodnickiego 2013...

 

Organizatorem imprezy było Koło Przewodników Sudeckich i Terenowych PTTK w Zabkowicach Śl., które zorganizowalo juz 4 podobne imprezy w różnych ośrodkach turystyki na Ziemi Ząbkowickiej. 

W imprezie uczestniczyło blisko 130 przewodników z 11 kół przewodnickich z terenu Dolnego Śląska i opolszczyzny. Początek imprezy miał miejsce w bardzkim Centrum Kultury i Promocji, który zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz samorzadowych,  burmistrz Barda - Krzysztof  Żegański i Starosta Ząbkowicki - Roman Fester.

Po wysluchaniu ciekawych wykładów na temat atrakcji turystycznych Barda i prezentacji o spływach pontonowych Nysą Kłodzką, udaliśmy się do Bazyliki Nawiedzenia Najświętszej Panny Marii na Mszę Świętą, która jest stałym punktem imprez przewodnickich. Potem w grupach zwiedzaliśmy Sanktuarium, Muzeum Sakralne i Kalwarię Różańcową.

Po zwiedzaniu -szkoleniu, był wspaniały obiad w Domu Wczasów Dziecięcych i możliwość spróbowania swoich sił na spływie pontonowym Nysą. Impreza, dzięki pięknej, wiosennej pogodzie, a także dobrej organizacji i pomocy władz samorzadowych udała się znakomicie. Szczególnie przypadły do gustu spływy pontonowe po Nysie oraz miła atmosfera spotkania. Już  za tydzień, w sobotę 20 kwietnia w Zabkowicach Śl. spotykają się przewodnicy ponownie na federacyjnym szkoleniu przewodnickim, gdzie pokażemy zamek po częściowej rewaloryzacji i Miejską Trasę  Turystyczną. Z rozmów z kolegami - przewodnikami dało się wyczuć, że ostatnio znacznie wzrosła atrakcyjność turystyczna Ziemi Ząbkowickiej, co z pewnością przełoży się na wzrost przyjazdów w 2013 r.

zdj. Bartosz Grygorcewicz

Dodał Jerzy Organiściak 14 Apr 2013
Content Management Powered by CuteNews