Targi Turystyczne we Wrocławiu

Już po raz czwarty odbywają się we Wrocławiu Międzynarodowe Targi Turystyczne, w których bierze udział  90 wystawców z 6 krajów, w tym wystawcy z powiatu ząbkowickiego...

 

Targi wrocławskie są najważniejszym wydarzeniem w dolnośląskiej turystyce, pokazują aktualne tendencje w tej dziedzinie i preferencje klientów. Są też okazją do zaprezentowania się miast i gmin oraz pokaznia swoich atrakcji turystycznych. 

 

Z powiatu ząbkowickiego wystawiały się: Gmina Ząbkowice, Gmina Bardo, Lokalna Grupa Działania "Qwsi" oraz Forteczny Park Kulturowy - Twierdza Srebrnogórska.  

Zainteresowanie ofertami naszych wystawców było bardzo duże, a przez stoiska przewineło się kilka tysięcy ludzi. Wielką popularnością cieszyły się spływy po Nysie Kłodzkiej, lansowane przez firmę Ski-Raft z Barda. Sporym zainteresowaniem cieszyły się też atrakcje Ząbkowic Śl. oraz w ich kontekście imprezy kulturalne, planowane w bieżącym roku: 600 lecie Krzywej Wieży, Weekend z Frankensteinem oraz Ząbkowicki Jarmark Średniowieczny z rekonstrukcją bitwy o zamek zabkowicki, która planowana jest na 14.09.2013 r.

Specjalnym wydarzeniem targów był udział w charakterze gości wybitnych polskich podróżników: Beaty Pawlikowskiej, Wojciecha Cejrowskiego oraz Olgi Morawskiej, którzy dzielili się swoimi wrazeniami z egzotycznych podróży oraz podpisywali swoje książki.

Cieszy fakt, że atrakcje powiatu ząbkowickiego są już dobrze rozpoznawalne przez dolnośląskich i nie tylko - turystów. Nie trzeba już tłumaczyć, gdzie leży powiat, co jest ciekawego w Zabkowicach Śl. czy w Bardzie. Ludzie dobrze kojarzą Zabkowice Śl. z potworem Frankensteinem czy Twierdzę Srebrnogórską z corocznymi rekonstrukcjami historycznymi. To dobrze wróży sezonowi 2013 r. i świadczy o tym, że długoletnia promocja walorów i produktów turystycznych powiatu zabkowickiego nie poszła na marne. Praca promocyjna zaczyna przynosić wymierne efekty w postaci coraz większej liczby turystów odwiedzających nasz powiat. Miejmy nadzieję, że przeniesie się to na większe wpływy finansowe z turystyki dla naszych firm i gmin.

 

Dodał Jerzy Organiściak 06 Apr 2013
Content Management Powered by CuteNews