Zjazd Oddziału PTTK

W dniu 16.03.2013 r. odbył się kolejny Zjazd Oddziału PTTK w Ząbkowicach Śl. wieńczący kadencję 2009 - 2013.

Oddział PTTK w Zabkowicach Śl., dzisiaj jedyna organizacja turystyczna w Powiecie Zabkowickim, powstała w 1965 roku. Skupia aktualnie około 80 członków zrzeszonych w 5 kołach turystycznych PTTK.

Symbolem i legendą zabkowickiego PTTK jest kolega Stanisław Grochociński, kilkukroty prezes i najstarszy działacz turystyczny na ziemi ząbkowickiej, a zarazem jedyny, działajacy od początku założyciel oddziału.

Oddział PTTK w Zabkowicach Śl. jest jedną z nielicznych, działajacych na Dolnym Śląsku jednostek PTTK. Zrzesza przewodników turystycznych skupionych w Kole Przewodników Terenowych i Sudeckich, znakarzy, zajmujących się odnową pieszych szlaków turystycznych, których na ziemi ząbkowickiej jest około 200 km. Przy oddziale istnieje też Klub Regionalny Ziemi Ząbkowickiej PTTK, zrzeszający miejscowych krajoznawców i historyków.  

 

W skład Oddziału PTTK wchodzi również koło turystyczne z Dzierżoniowa, skupiające tamtejszych przewodników i krajoznawców. Dzięki kadrom turystycznym zrzeszonym w ząbkowickim Oddziale PTTK w dużej mierze możemy mówić o rozwoju turystyki na naszym terenie. 

Na zjeździe wybrano nowe władze Oddziału PTTK:

Prezes - Stanisław Grochociński

I Wice Prezes - Jerzy Piasecki

II Wice Prezes - Andrzej Pasek

Sekretarz - Jerzy Organiściak

Skarbnik - Stanisław Ferens

Członkowie: Grażyna Przepiórka i Marek Jechna

 

Dodał Jerzy Organiściak 21 Mar 2013
Content Management Powered by CuteNews