Spotkanie Klubu Regionalnego

W dniu 28 lutego odbyło się w Izbie Pamiątek Regionalnych kolejne spotkanie Klubu Regionalnego Ziemi Ząbkowickiej przy Oddziale PTTK w Ząbkowicach Śląskich...

 

Spotkanie było poświęcone najbliższym przedsięwzięciom planowanym przez skupionych tutaj historyków i krajoznawców. Najważniejszym z nich są obchody 600 lecia Krzywej Wieży, do której to rocznicy mają zamiar włączyć się klubowicze z wystawą związana z tym obiektem.  

W drugiej części spotkania kolega Kamil Pawłowski wygłosił ciekawa prelekcję na temat rodów szalcheckich i arystokratycznych na Ziemi Ząbkowickiej na przełomie XIX i XX w.

Prelekcja Kamila Pawłowskiego była w pewien sposób pionierska, bowiem temat rodów szlacheckich i arystokratycznych na Ziemi Ząbkowickiej jest prawie zupełnie nie znany.

Mało kto wie, że na Ziemi Zabkowickiej mieszkało kilka rodzin arystokratycznych o znaczeniu ponadśłąskim, jak choćby rodzina Hohenzollern na Kamieńcu czy Sachsen - Weimar - Eisenach na Henrykowie.

Kamil Pawłowski zapowiada ukończenie w niedługim czasie książki historycznej o Ciepłowodach, na którą czekamy z niecierpliwością.

Dodał Jerzy Organiściak 05 Mar 2013
Content Management Powered by CuteNews