Festiwal Folkloru 2012 w Cervenym Kostelcu

W dniach 24 - 26.08.2012 r. zapraszam w imieniu Oddziału PTTK w Ząbkowicach Śl. i Klubu Czeskich Turystów w Cervenym Kostelcu na wyjazd do tego miasta partnerskiego Ząbkowic Śl....

Wyjazd, podobnie jak to było w ubiegłym roku, zapowiada się bardzo atrakcyjnie. W piątek spotykamy się z czeskimi kolegami na Campingu "Brodsky Rybnik", gdzie przy muzyce country i kuflu czeskiego piwa będziemy "wymieniać doświadczenia turystyczne". Drugi dzień to wycieczka krajoznwcza w Dolinę rzeki Upy i zwiedzanie miejsc związanych z czeską pisarką Bozeną Nemcovą i jej najsłynniejszą powieścią "Babunia".

Odwiedzimy zamek w Ratiboricach i majątek, gdzie wychowywała się ta wielka czeska pisarka, uznawana za jedną z najważniejszych postaci czeskiego odrodzenia narodowego. Rok 2012 jest czasem szczególnym, związanym z jej postacią, a to w związku ze 150 rocznicą śmierci. Po wycieczce w malowniczą Doliną Upy wrocimy do Cervenego Kostelca, gdzie udamy się do amfiteatru na galowy koncert festiwalowy.

Warto wiedzieć, że oprócz naszego pobytu na festiwalu, będzie także inny akcent ząbkowicki. Po raz pierwszy będziemy prezentować publiczności nasze miasto i Ziemię Ząbkowicką, wystąpi również zespół folklorystyczny "Braszowiczanki" z Braszowic.

Trzeci dzień jest poświęcony "tradycyjnej" już wycieczce w Karkonosze Czeskie. Tym razem pojedziemy do uzdrowiska Janskie Laznie, skąd wjedziemy kolejką gondolową na Czarną Górę. Stamtąd, pieszo ruszymy na przyjemną i niemęcżącą wycieczkę szczytami Karkonoszy do Pecu pod Śnieżką. Z Pecu wrócimy wieczorem do Ząbkowic Śląskich. SERDECZNIE ZAPRASZAM.

Dodał Jerzy Organiściak 19 Aug 2012
Content Management Powered by CuteNews