Drezyniada w Złotym Stoku

Powiat Ząbkowicki staje się w szybkim tempie "centrum sportu drezynowego", jeśli tak mozna nazwać tę dyscyplinę, na Dolnym Śląsku a nawet w Polsce!! W bieżącym roku za sprawą niestrudzonego animatora tego ruchu  - Janusza Łosia, juz po raz trzeci Stowarzyszenie Pasjonatow Kolei "Semafor" oraz Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Ząbkowickiej zorganizowały dużą, międzynarodową tym razem imprezę drezynową w Złotym Stoku... 

Impreza złotostocka odbywała się pod patronatem prezesa zarządu Polskich Linii Kolejowych SA z Warszawy oraz Burmistrza Złotego Stoku - Stanisława Gołębiowskiego, który od samego początku aktywnie wspiera działalność stowarzyszenia "Semafor". Na imprezie obecny był także Starosta Ząbkowicki - Roman Fester.

Rozpoczęcie imprezy uświetnił koncert górniczej orkiestry złotostockiej.

Impreza odbywała się w kilku kategoriach wiekowych i przyciagneła spore grono widzów.

Przejazdy drezynowe na czas wymagają niezłej kondycji fizycznej. Dla widzów, którzy nie chcieli się zmierzyć ze swoimi "słabościami kondycyjnymi", zorganizowano przejazdy rekreacyjne drezyną motorowa, które cieszyły się dużym powodzeniem.

Reasumując, trzeba podkreslić dobrą organizację zawodów oraz fakt, że ten rodzaj spędzania wolnego czasu cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Ale cieszy przede wszystkim to, że dzięki kilku pasjonatom kolei wznawiamy bogate tradycje kolejowe w Powiecie Ząbkowickim. Impreza odbywała się na trasie dawnej  Kolejki Złotostockiej, której tradycję wskrzesza powoli wspólnie z Januszem Łosiem burmistrz Złotego Stoku, któremu marzy się przejęcie całej linii kolejowej i zorganizowanie kolejnej, stałej atrakcji turystycznej. Podobną inicjatywę mamy w Gminie Ząbkowice Śl., gdzie samorząd gminny chce przejąc nieczynny odcinek Zabkowickiej Kolei Powiatowej z Ząbkowic Śl. do Zwróconej. Oby się te inicjatywy szybko ziściły, byłyby to kolejne atrakcje turystyczne naszej ziemi ząbkowickiej.  

foto: B. Grygorcewicz

Dodał Jerzy Organiściak 18 Jun 2012
Content Management Powered by CuteNews