RAFTING po Nysie Kłodzkiej

Niewiele osób wie, że dzięki położeniu naszego powiatu przy rzece Nysie Kłodzkiej, która pomiędzy Ławicą i Bardem tworzy malowniczy Przełom Bardzki oraz znakomitemu pomysłowi i pracy dwóch młodych ludzi: Mariusza Dubiela i Jacka Herbergera, Bardo ma szansę stać się w niedalekiej przyszłości Stolicą RAFTINGU w Polsce...

Rafting po rzekach górskich, do jakich się zalicza Nysa Kłodzka, to dzisiaj bardzo popularna forma rekreacji i turystyki. Do tej pory rafting w Polsce kojarzy się prawie wyłącznie ze Spływem Dunajcem. A przecież w Polsce jest kilka rzek górskich, którymi można spływać w atrakcyjny, pełen przeżyć emocjonalnych i estetycznych - sposób. Trzeba było tylko, "wpaść na pomysł" i wdrożyć go w życie, a to juz wymaga wiary, pracy i odrobiny szczęścia. I tak było z pomysłem na rafing po Nysie Kłodzkiej Mariusza i Jacka.

Dzisiaj, po dwóch latach działalności na Nysie Kłodzkiej, jest już przystań w Bardzie z zapleczem gospodarczym i punktem gastronomicznym, gdzie można zjeść smacznego pstrąga, jest dużo wysokiej klasy sprzętu i dobra organizacja spływów. Wszystko to powoduje, że dwa lata ciężkiej pracy zaczynają przynosić efekty w postaci coraz większej liczby zadowolonych klientów.

Mariusz i Jacek podkreślają, że nie byłoby tego co osiągnęli, gdyby nie zaangażowanie i pomoc urzędników Gminy Bardo, gdzie przyjęto ich z otwartymi rękoma i zadeklarowano wszelką pomoc.

Marzenia Mariusza i Jacka, którzy zajmują się także w zimie narciarstwem i mają swoją narciarską bazę w Zieleńcu sa piękne. Chcieliby, aby za kilka lat mówiło się w Polsce o spływach na Nysie Kłodzkiej, a w dugiej kolejności na Dunajcu.  Planują w tym roku obsłużyć około 10.000 turystów!!! Przygotowują nową przystań w Młynowie, gdzie rafting po Nysie Kłodzkiej się zaczyna.

 

Oby te marzenia się spełniły, bo to bedzie ich sukces, jak i dzięki nim, sukces Ziemi Ząbkowickiej!!!

Dodał Jerzy Organiściak 23 Apr 2012
Content Management Powered by CuteNews