Kazimierz Pichlak - czlowiek nietuzinkowy

Zapraszam Państwa na piątek, 20.04.2012 r. na g. 18.00. do ZOK  na spotkanie w ramach KLUBU  GLOBTROTERA z Kazimierzem Pichlakiem.

Kazimierz Pichlak to moim zdaniem, jeden z najwybitniejszych ząbkowiczan ostatnich 50 lat. Wprawdzie od wielu lat ma z Ząbkowicami Śląskimi "luźny" kontak, bo na codzień mieszka w Zachełmiu k/ Jeleniej Góry, to jednak ma tutaj rodzinę, groby rodziców i zwyczajnie, lubi swoje rodzinne miasto. To człowiek "spełniony" a jednocześnie niecierpliwy i ciągle ciekawy świata.

 

 

Po skończeniu liceum ogolnokształcącego gdzie objawiły się jego zainteresowania górami, wyjechał na studia medyczne do Wrocławia, które ukończył z wyróżnieniem i osiadł blisko ukochanych gór. Poświęcił się pracy zawodowej lekarza - chirurga, a równocześnie "spełniał się" jako taternik i himalaista. Potem pojawił się następny "bakcyl" - fotografia i poezja. Dzisiaj jest jednym z najlepszych lekarzy chirurgów - onkologów na Dolnym Śląsku a równocześnie "zbiera laury" poetyckie. Jego zdjęcia górskie sa wystawiane w najlepszych galeriach Polski. On sam, jakby uwagi na te zaszczyty nie zwracał, jest taki jakiego go znamy z liceum: skromnego, dowcipnego i bardzo sympatycznego człowieka.

Jeśli chcecie się Państwo osobiście przekonać-przyjdzcie do ZOK.

Dodał Jerzy Organiściak 16 Apr 2012
Content Management Powered by CuteNews