EURO 2012 tuż, tuż...

Już za niespełna cztery miesiące odbędzie się największa w historii Polski impreza sportowa - Mistrzostwa Europy w piłce nożnej EURO 2012. Jednym ze stadionów, na którym odbędą się mecze w ramach EURO 2012 bedzie nowy Stadion Miejski we Wrocławiu...

W ramach IX Światowego Dnia Przewodnika Turystycznego na Dolnym Śląsku, niemal 300 osobowa grupa przewodników zrzeszona w Dolnośląskiej Federacji Przewodnickiej, miała okazję poznać nowy stadion wrocławski, zbudowany w związku z Mistrzostwami Europy, jak i kulisy przygotowań do tych wielkich zawodów sportowych. Wszak na środowisku przewodnickim bedzie w pewnej mierze ciążył obowiązek obsługi gości mistrzostw.

 

Spotkanie miało charakter szkolenia powiązanego ze zwiedzaniem stadionu oraz prezentacją jego personelu, organizacji obsługi widzów oraz środków technicznych. Stadion prezentuje się bardzo okazale i można bez przesady powiedzieć, że wkrótce stanie się wizytówką i atrakcją Wrocławia. Po Mistrzostwach Europy będzie obiektem udostępnionym do zwiedzania i z pewnością cieszyć się będzie dużym zainteresowaniem turystów. A to ze względu na swoją oryginalną architekturę, funkcjonalność oraz rozwiązania zaplecza, gdzie będą działać restauracje, kawiarnie oraz hotel.  

W szkoleniu brała udział także grupa przewodników z Oddziału PTTK z Ząbkowic Śl., którzy są bardzo aktywni w działalności Dolnośląskiej Federacji Przewodnickiej.

Zwiedzaliśmy także najnowsze muzeum wrocławskie - Muzeum Sztuki Współczesnej, otwarte również z myślą o gościach EURO, znajdujące się w dawnym schronie przeciwlotniczym na Placu Strzegomskim.

Wrocław jest dobrze przygotowany do przyjęcia gości EURO 2012 i na pewno będzie przez nich postrzegany jako nowoczesne, europejskie miasto. Patrząc z punktu widzenia Ząbkowic Śl. i naszego powiatu, należałoby również "powalczyć" o gości zagranicznych, w szczególności Czechów, którzy w dużej mierze będą przejeźdzać przez Ząbkowice Śl. w drodze do Wrocławia. Tym bardziej, że posiadamy trochę pamiątek czeskich, jak choćby nagrobek Karola I Podiebradowicza czy ruiny zamku. Przydałoby się również zorganizować do tego czasu Centrum Informacji Turystycznej w ratuszu z informacjami w tym języku. Nawet krótki, tylko przejazdem, pobyt w naszym mieście braci - Czechów, to dobra reklama dla miasta, która może procentować w przyszłości ich częstrzymi przyjazdami. I o to właśnie w turystyce chodzi...    

 

Zdjęcia: B.Grygorcewicz, M.Chmielowiec, J.Organiściak, Wikipedia.

 

Dodał Jerzy Organiściak 11 Feb 2012
Content Management Powered by CuteNews