KLUB GLOBTROTERA

W piatek 25. listopada 2011 odbyło się w Ząbkowickim Ośrodku Kultury pierwsze spotkanie osób zainteresowanych podrożami w ramach naszego nowego projektu, który nazwaliśmy KLUBEM GLOBTROTERA...

 

Spotkania, ktorych tematem przewodnim są podróże nie są w Ząbkowicach Śl. zjawiskiem nowym. W środowisku turystycznym skupionym wokół Oddziału PTTK, Koła Przewodników Terenowych i Sudeckich oraz Lokalnej Organizacji Turystycznej spotkania takie odbywają się od wielu lat. Natomiast nazwa i idea, aby propagować podróże i ciekawych ludzi je dokonujących poza środowiskiem turystycznym wśród mieszkańców powiatu ząbkowickiego, wymyślona przez kol. Zbyszka Łupaka z ZOK-u  wydała mi się interesująca i godna realizacji. Tak więc narodzil się pomysł, aby na pierwsze spotkanie zaprosić kogoś wyjątkowego. Takim człowiekiem wydał mi się kolega przewodnik z Wrocławia - Andrzej Kofluk, podróżnik i niestrudzony pielgrzym w jednej osobie, który w ubiegłym roku niezwykle barwnie opowiadał o swojej pielgrzymce do Santiago de Compostella.

W bieżącym roku Andrzej odbył kolejną piesza piegrzymkę, tym razem na beatyfikację naszego papieża Jana Pawła II do Rzymu. Najciekawsze, że pielgrzymka rozpoczeła się z naszych Olbrachcic Wielkich i była nawet relacjonowana przez telewizję.

Pielgrzymka Andrzeja okazała się fascynującą przygodą,zarówno dla autora jak i dla nas, słuchających jego barwnych opowiadań. W ciągu 50 dni Andrzej przeszedł ponad 1000 km, spotkał wielką liczbę ciekawych i otwartych jak on sam ludzi. Pokazał nam "książkę" swojej podróży, pełną ciekawych wpisów i pieczątek.

Opowieści Andrzeja rozpaliły wyobraźnię zebranych i pewnie każdy pomyślał sobie - ja też chciałbym taką podróż przeżyć... Na razie czekamy na zimę, więc podróże bedziemy przeżywać  raczej wirtualnie. Ale wiosną mam nadzieję - gdzieś ruszymy!!

Zdjęcia Bartka  Grygorcewicza, któremu dziękuję.

 

Dodał Jerzy Organiściak 26 Nov 2011
Content Management Powered by CuteNews