BASZTA GOŁĘBIA

Sporo w ostatnim czasie mówimy w naszym mieście o zabytkach. Niektóre z nich wyglądają już przyzwoicie i na europejskim poziomie, posiadają swoich opiekunów lub właścicieli. Niestety jest sporo takich, które wprost "krzyczą o remont"!! Jednym z nich jest Baszta Gołębia i  przylegające do niej mury miejskie...

 

Baszta podobnie jak mury pomiędzy ul. Grunwaldzką i ulicą B. Prusa są w katastrofalnym stanie technicznym i zagrażają w moim przekonaniu przechodzącym w pobliżu ludziom!!

 

Baszta Gołębia jeszcze nigdy nie wyglądała tak żle jak dzisiaj. A za pasem zima, po której zapewne jej stan techniczny ulegnie pogorszeniu. Z uszkodzonego i cieknącego dachu spadają dachówki prosto na chodnik. W obiekcie jest kilka bardzo wyraźnych pęknięć murów, ktore grożą zawaleniem obiektu!! Podobna sytuacja jest w przylegającym do baszty murze.

Wewnątrz obiektu, który tylko dzięki zaangażowaniu kolegi Michała Rudnickiego nie został jeszcze do końca rozszabrowany, fatalnie wygląda konstrukcja więźby, która również grozi zawalaniem.

I pomyśleć, że baszta jak i jej otoczenie mogłaby być, i mam cały czas nadzieję, że jeśli się pośpieszymy będzie, jednym z ładniejszych miejsc w Ząbkowicach Ślaskich???

Obecnie, no coments!!!!

Zdjęcia tutaj jak i w innych miejscach na mojej stronie są autorstwa kol. Bartosza Grygorcewicza, któremu bardzo dziękuję.

 

 

Dodał Jerzy Organiściak 07 Nov 2011
Content Management Powered by CuteNews