Ola Dzik i śladami przeszłości Ziębic

Miło mi poinformować, że w piątek 21.10.2011 o g. 18.00 w Ząbkowickim Ośrodku Kultury odbędzie się spotkanie z himalaistką młodego pokolenia - Aleksandrą Dzik z Katowic.

Spotkanie z pewnością będzie ciekawe, bo Aleksandra Dzik to jedna z najwybitniejszych, młodych kobiet, wspinających się na najwyższe szczyty  świata.

Jakby z "innej beczki", pragnę poinformować wszystki miłośników regionu o nowej książce - albumie, prezentującym przeszlość Ziębic na dawnych widokówkach.

Warto przypomnieć, że Ząbkowice Śl. wydały przed kilkunastu laty mały album z widokówkami ze zbiorów śp. Janusza Siemienasa, dzisiaj już niedostępny. Ziębicki jest więc kolejnym, trzecim tego typu wydawnictwem na Ziemi Ząbkowickiej, po Ząbkowicach i Złotym Stoku ( nie licząc wydanego 4 lata temu w Niemczech albumu o Ziemi Ząbkowickiej). Autorem tekstów albumu ziębickiego jest Mariusz Szpilarewicz, który dokonał również wyboru widokówek. Dochód ze sprzedaży albumu ma zasilić konto Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół Ponadgiminazjalnych w Ziębicach, którego p. Szpilarewicz jest prezesem.  

Album można nabyć w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach i w tamtejszym Muzeum. W Ząbkowicach Śl. jak na razie w Agencji Reklamowo-Handlowej "wist". 

Dodał Jerzy Organiściak 17 Oct 2011
Content Management Powered by CuteNews