III Rajd do "Książęcego Kamienia"

W sobotę 1. pażdziernika, przy pięknej, letniej pogodzie(!!!), odbył się kolejny, trzeci już rajd turystyczny do Książęcego Kamienia koło Sulisławic...

Impreza z roku na rok staje się coraz atrakcyjniejsza i ciekawsza. Co roku organizatorzy starają się zrobić coś konkretnego dla tego pięknego miejsca, jak również wzbogacić jej program turystyczno - artystyczny: W tym roku z inicjatywy Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemi Zabkowickiej wykonano piękne ławki i obudowę ogniska. (patrz poniżej wiaty).

Jeśli chodzi o wrażenia "artystyczne", trzeba wymienić świetną inscenizację "uczty książąt" przy Książęcym Kamieniu, wykonaną przez Bractwo Rycerskie Księstwa Ziębickiego z Ziębic.

 

Po tradycyjny spotkaniu przy kamieniu, uczestnicy przeszli do pięknie odremontowanej świetlicy wiejskiej w Sulisławicach, gdzie byliśmy z iście polską gościnnością podejmowani pysznym żurkiem, kiełbaską, chlebem ze smalcem oraz smacznym ciastem przez tamtejsze Koło Gospodyń Wiejskich, "dowodzone" przez  panią sołtys - Irenę Piotrowską. Poczęstunek stał się również wspaniałą tradycją tej imprezy!!!

Jednym z jej punktów jest tradycyjny konkurs krajoznwczy dla dzieci, który w tym roku przygotował Bartek Grygorcewicz.

Najciekawszym punktem programu i tegorocznym "novum" były pokazy walk, obyczaju i kultury rycerskiej, przygotowane przez wymienione już wczesniej Bractwo Rycerskie z Ziębic i z Kłodzka.

 

Reasumując, impreza staje się jedną z najważniejszych imprez turystycznych i rekreacyjnych w powiecie ząbkowickim (słowa burmistrza Ząbkowic Śl. Marcina Orzeszka). I pomyśleć, że trzy lata temu zaczynaliśmy od zera!! Wspomniałem burmistrzowi  Orzeszkowi, że do pełnego "szczęścia" potrzeba by było zagospodarować część budynku dawnej szkoły w Sulisławicach na   schronisko młodzieżowe. Byłoby to jedyne schronisko turystyczne w tych pięknych okolicach i z pewnością pobudziłoby turystykę w tym rejonie. Burmistrz przyznał mi rację i myślę, że za dwa - trzy lata pomysł się zmaterializuje!!

Dodał Jerzy Organiściak 02 Oct 2011
Content Management Powered by CuteNews