Marszałek Grzegorz Schetyna w Ząbkowicach Śl.

W dniu 21.09.2011 r. przebywał z krótką wizytą w naszym mieście  Marszałek Sejmu RP - Grzegorz Schetyna. Pobyt Marszałka Schetyny związany był przede wszystkim z otwarciem nowo wyremontowanej drogi powiatowej z Ząbkowic Śl. do Henrykowa, jak dotąd największej inwestycji drogowej powiatu ząbkowickiego.  

Przy okazji Marszałek Schetyna przyjechał na prawie juz odnowiony rynek naszego miasta, gdzie w "ogniu fleszy i mikrofonów" kilku telewizji i rozgłośni radiowych, powiedział kilka miłych słów o naszym mieście i na koniec stwierdził, że popiera mnie, jako przedstawiciela lokalnej społeczności, z której wyrosłem, w wyborach do Sejmu RP.

.

Był to bardzo miły gest Pana Marszałka, za co jestem mu bardzo wdzięczny.

Rozmawialiśmy z Panem Marszałkiem o walorach turystycznych Powiatu Ząbkowickiego oraz o wielkich potrzebach finansowych związanych z ratowaniem naszych zabytków.

 

Przekonywałem Pana Marszałka, że najważniejszym obiektem ząbkowickim, który czeka na pilną rewaloryzację są ruiny zamku Podiebradów. Pan Marszałek jak się okazało, dość dobrze zna Ząbkowice i był kiedyś na jednym z naszych festiwali, który odbywał się na zamku. Stąd przyznał mi rację i stwierdził, że trzeba "chwycić byka za rogi" i podjąć ten temat w najbliższym czasie, póki można jeszcze aplikować o różne środki zewnętrzne!!!Jeśli tylko będzie miał taką możliwość - pomoże!! Oby tak się stało, ale powiedzmy sobie otwarcie: jeśli sami nie zrozumiemy potrzeby rewaloryzacji tego obiektu i nie poczynimy w tym kierunku starań, na nic zachęty Pana Marszałka!!!

 

Dodał Jerzy Organiściak 23 Sep 2011
Content Management Powered by CuteNews