Festiwal Folkloru w Cervenym Kostelcu

W dniach 19 - 21 sierpnia br. odbywał się w Cervenym Kostelcu, mieście partnerskim Ząbkowic Śl., 57 Międzynarodowy Festiwal Folkloru.

 

W festiwalu brała udział grupa mieszkańców naszego powiatu, która była w Cervenym Kostelcu na zaproszenie tamtejszej sekcji Czeskiego Klubu Turystów.

Warto nadmienić, że Oddział PTTK w Ząbkowicach Śl. posiada już 15 letnią tradycję współpracy z tamtejszym Czeskim Klubem Turystów. W tym czasie zorganizowano około 30 wspólnych imprez, w których wzięło udział kilkaset osób. Motorem tych wspólnych działań ze strony czeskiej jest kolega Otto Resl (w środku), po polskiej niżej podpisany.  

Podczas tych kilku dni, obok koncertów festiwalowych, uczestniczyliśmy także w pięknej i uroczystej Mszy Świętej sprawowanej dla uczestników festiwalu przez biskupa Hradca Kralove i legata papieskiego - Pawła Sochę.

Spotkaliśmy się też ze Starostą Cervenego Kostelca, Panem Petrem Medilkiem oraz odbyliśmy piękną wycieczkę pieszą do zamku Vizymburk, gdzie uczestniczyliśmy w pokazie rzemiosła rycerskiego prezentowanego przez  Bractwo Rycerskie tego zamku.

 

Przy okazji pokazu nawiązaliśmy nowe kontakty z szefem tamtejszego Bractwa Rycerskiego i mam nadzieję, że w przyszłym roku zorganizujemy w naszym mieście wspólną polsko - czeską rekonstrukcję historyczną "Bitwy pod Ząbkowicami", która miała miejsce w 1335 r. W ostatni dzień odbyliśmy przepiękną wycieczkę do źródeł Łaby i  stamtąd do Harrachova, która zakończyła kolejną polsko - czeską imprezę na turystycznym szlaku.

Dodał Jerzy Organiściak 23 Aug 2011
Content Management Powered by CuteNews