SZLAK MARIANNY ORAŃSKIEJ GOTOWY

W dniu 28 maja br. odbyła się w Kamieńcu Ząbkowickim konferencja podsumowująca projekt "Transgraniczny szlak Królewny Marianny Orańskiej - oznakowanie i promocja szlaku", dofinansowany z budżetu EU...

 

Przedsięwzięcie to było wspólnym działaniem kilku gmin polskich z terenu Ziemi Zabkowickiej i Kłodzkiej oraz powiatu ząbkowickiego, który był koordynatorem projektu. Uczestnikami projektu były też gminy czeskie: Bila Voda, Javornik i Stare Mesto.   

W ramach projektu wykonano kilkanaście tablic informacyjnych w miastach objętych szlakiem, tabliczek na poszczególnych obiektach oraz różnorodne gadżety, stronę internetową i przewodnik po szlaku.

 

Można wreszcie zobaczyć stronę  internetową 

www.mariannaoranska.eu, gdzie też znajduje sie przewodnik po szlaku w wersji PDF.

 

  

 

Zarówno strona jak i przewodnik są wykonane w sposób "nietypowy" jak dla tego typu wydawnictw, co jak przypuszczam ma wywołać zainteresowanie potencjalnych turystów do przyjechania i zwiedzenia szlaku.

 

 

W szczególności mam wątpliwości co do formy przewodnika napisanego jako monolog bohaterki - Marianny Orańskiej, która na tle zdarzeń ze swojego życia opowiada o poszczególnych miejscowościach na szlaku. W sumie przewodnik stał się moim zdaniem kolejną "książką o Mariannie", z której cieżko "wyłowić" opisy poszczególnych obiektów czy miejscowości. Ale być może taka forma spodoba się współczesnemu turyście, bo gusta ciągle się zmieniają!!!

ZAPRASZAM WIĘC NA SZLAK MARIANNY ORAŃSKIEJ...  

Dodał Jerzy Organiściak 06 Jun 2011
Content Management Powered by CuteNews