NOWY OBIEKT MUZEALNY

W dniu 6.05.2011 r. uroczyście otwarto  w Zespole Szkół Samorzadowych  w Ciepłowodach Regionalną Izbę Pamiatek...

 

Izba powstała dzięki zaangażowaniu naszego młodego kolegi krajoznawcy - Kamila Pawłowskiego, dzisiaj ucznia Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Henrykowie oraz Pani dyrektor szkoły w Ciepłowodach - Danucie Lis.

 

Izba, która na razie mieści sie w jednym pomieszczeniu, posiada eksponaty zebrane przez Kamila Pawłowskiego jako dary mieszkańców Ciepłowód dla tej instytucji. Są tutaj głównie zbiory etnograficzne, wystawa historyczna z dziejów Ciepłowód i okolicznych wsi, trochę przedmiotów codziennego użytku wykorzystywanych w gospodarstwie sprzed 100 lat i wiele innych ciekawych przedmiotów.

  

Pomimo ciasnoty w izbie jest wiele ciekawych eksponatów i warto ją odwiedzić. Być może w niedługim czasie powiększy się o nastepne pomieszczenie. W najbliższą sobotę i niedzielę (7-8.05.11) odbędą się Dni Ciepłowód i wówczas Regionalna Izba Pamiątek bedzie czynna cały dzień. Będzie można wówczas skorzystać z oprowadzania przez samego założyciela i twórce izby - Kamila Pawłowskiego, który uzyskał zaszczytny tytuł Społecznego Kustosza Regionalnej Izby Pamiątek.

  

Na codzień Izba bedzie czynna w czasie pracy szkoły, w inne dnie po wcześniejszym uzgodnieniu z dyrekcją. Zapraszam więc do Ciepłowód!!!

Dodał Jerzy Organiściak 06 May 2011
Content Management Powered by CuteNews